اصطلاحات رایج در هایپ
انتخاب فایل

Refresh

اصطلاحات رایج در هایپ


بیان ساده کلمات انگلیسی
#1
profit/interest: هر هایپ علاوه بر نمایش سود در سایت، بطور خودکار سود هر کاربر را در هر روز محاسبه و در کنترل پنل مخصوص هر کاربر مقدار سود هر روز را در همان روز اضافه می‌کند و کاربر اجازه دارد تا سقف مقدار سودی که دارد از حسابش برداشت کند، که این برداشت نیز بطور خودکار از بانک الکترونیکی مربوطه انجام می‌شود.


Compound: چون این امکان برای سرمایه گذار وجود دارد که در هر زمان سود خود را برداشت کند، برای معاملات فارکس نمی‌توان از سود سرمایه استفاده کرد. (در صورت استفاده کردن ممکن است این مشکل پیش بیاید که در زمان انجام معامله چندین نفر از حساب خود برداشت کنند.) بنابراین، در برخی از هایپ‌ها این امکان برای سرمایه گذار قرارداده شده تا با سرمایه گذاری مرکب (compound) به طور خودکار سود حاصل به سرمایهٔ اولیه (principal) اضافه شود و به آن سود تعلق گیرد.

Withdraw: برداشت سود از حساب در هر زمان می‌تواند توسط خود سرمایه گذار انجام گیرد. ولی برداشت سرمایهٔ اولیه پس از مدت معینی در حدود چند ماه از درخواست انجام می‌شود تا برای معاملات فارکس مشکلی پیش نیاید. البته در بسیاری از هایپ‌ها امکان برداشت سرمایهٔ اولیه وجود ندارد.

Referral/affiliate: یکی از راه‌های نوین و پربازده تبلیغاتی سیستم ارجاعی (referral) است که بیشتر سایت‌های تجارت الکترونیک حتی سایت‌های معتبری مثل adbrite، thawte و... نیز از آن بهره می‌برند. روش کار به این صورت است که در سایت اعلام می‌شود، هر فرد که عضو سایت است می‌تواند برای سایت بازاریابی کند و در صورت سرمایه گذاری افرادی که او را به عنوان بازاریاب معرفی می‌کنند، درصدی از مبلغ سرمایه گذاری شده را به عنوان کارمزد دریافت می‌کند. برخی سایت‌ها سیستم ریفرال چند سطحی ارائه می‌دهند.
پاسخ
#2
Make Deposit

تمامي Planهاي سايت با امكان انتخاب يراي سپرده‌گذاري و امكان سپرده‌گذاري مستقيم از طريق (معمولا) ايگولد.

Your Deposits
اطلاعاتي مشابه بخش قبلي، با اين تفاوت كه اطلاعات مربوط به سپرده‌گذاري شما در هر Plan و مقدار كارمزذ‌هاي متعلقه مشخص شده است.

Deposits History
سپرده‌گذاري‌هايي كه انجام داده‌ايد و Planهايي كه با آن‌ها مرتبط هستند.

Earnings History
كليه اطلاعات مربوط به كارمزد‌ها، كميسيون‌ها، سپرده‌ها، وجوه تشويقي كه مدير سايت به دلايل مختلف به حساب شما واريز نموده، جرائمي كه به دلايل مختلف از جمله ايجاد چند كاربر مختلف با رفرال آدرس خود براي گرفتن كميسيون از سپرده‌گذاري‌هاي خودتان (مراقب باشيد كه سايت‌ها نسبت به اين رفتار خيلي حساس هستند) و همچنين پرداخت‌هايي كه به شما شده است.
بسياري از سايت‌هاي هايپ به ازاي هر راي كه در مانيتور‌هايشان (پس از پرداخت) قرار مي‌دهيد، يكي دو سنت وجه تشويقي به شما مي‌دهند. خود اين موضوع نشان دهنده اين است كه مدير سايت دائماً مانيتورهاي خود را زير نظر دارد و اين يكي از پارامترهاي ارزش گذاري براي من محسوب مي‌شود.

Referrals History
ليست كميسون‌هايي كه از رفرال‌هاي خود به دريافت كرده‌ايد.

Withdraw
فرم مربوط به درخواست پولي كه در Balance شما قرار دارد.

Withdrawals History
ليست وجوهي كه درخواست كرده‌ايد و اطلاعات مربوط به پرداخت آن‌ها.

Currency Exchange
امكان انتقال و جابجايي پول در بانك‌هايي كه سايت با آنها كار مي‌كند.
يك توضيح در اين ارتباط لازم است. برخي از سايت‌هاي هايپ به غير از ايگولد با بانك‌هاي ديگري از جمله PayPal و يا AlertPay هم كار مي‌كنند و اين امكان را در اختيار كاربر خود مي‌گذارند كه وجوه خود را در اين بانك‌ها جا به جا كنند، مثلاً صد دلار از e-gold به PayPal، در اين روش شما صد دلار از حساب خود به حساب سايت واريز مي‌كنيد و سايت پس از كسر كارمزدي كه ايگولد از اين انتقال برداشت كرده و كسر كارمزد خود (كه معمولا دو تا چهار درصد، بستگي به نوع بانك‌هاي مورد تبادل و مقدار پول) از حساب خود در PayPal وجه مربوطه را به حساب شما مي‌ريزد. اين هم يكي از كار‌هاي درآمدزايي براي سايت است ولي خيلي از سايت‌هاي معتبر از ترس اينكه در مسير پول شويي قرار بگيرند كه البته قوانين بسيار سختي در دنيا براي آن وجود دارد، تن به اين كار نمي‌دهند.

Your Referrals
شامل اطلاعاتي پيرامون تعداد رفرال‌هاي شما، تعداد رفرال‌هايي كه سپرده‌گذاري كرده‌اند، مقدار كميسيوني كه از رفرال‌هاي خود بدست آورده‌ايد، نام رفرال‌ها، آدرس پست الكنرونيك آن‌ها، موقعيت آنها در سايت، آدرس محلي كه از آنجا وارد سايت شده‌ و ثبت‌نام كرده‌اند، (با استفاده از اين گزينه مي‌توانيد بر تبليغاتي كه مي‌كنيد نيز ارزش‌گذاري كنيد) و وضعيتي كه در سطوح رفرال گيري داريد.

Referral Links
آدرس لينك شما براي معرفي ديگران كه در صورتي كه از اين لينك براي ورود به سايت استفاده شود و عضويت صورت پذيرد، از آن پس از كليه عملكرد فرد مورد نظر، شما كميسون دريافت خواهيد كرد.

Edit Account
امكان تعيير برخي از طلاعات كاربري خودتان، معمولاً نام كامل، رمز عبور، شماره حساب ايگولد، آدرس پست الكترونيك و ...، هر چه سطح امنيتي سايت بالاتر باشد اين گزينه‌ها محدودتر مي‌شود و براي تغيير آنها بايد از مدير درخواست كنيد.

Logout
خروج از سيستم، توصيه مي‌كنم براي امنيت بيشتر هميشه قبل از بستن پنجره سايت، از اين گزينه استفاده كنيد.
پاسخ
1 نفر به این پست پاداش داده اند. در مجموع 50 تومان به این پست پاداش داده شده است. key_vay360
#3
سؤالات متداول يا FAQ كه مخفف Frequently Asked Questions

در اين بخش به طور متداول سؤالات عمومي كه كاربران با آن برخورد مي‌كنند توضيح داده‌ شده است، معمولاً سؤال و جواب‌هايي در مورد اينكه مثلاً چطور مي‌توانم در اين سايت سرمايه‌گذاري كنم يا شما چه بانك‌هايي را براي سپرده‌گذاري پشتيباني مي‌كنيد و از اين قبيل مطالب.

قوانين Rules
اين بخش به قوانين سايت اختصاص دارد كه توصيه مي‌كنم حتماً آن را مطالعه كنيد، هر چند كه قوانين سايت‌ها معمولاً مشابه هستند ولي برخي از سايت‌ها قوانين خاص خود را دارند.
بسياري از افراد كه از هايپ‌ها متضرر شده‌اند به علت بي اعتباري سايت نبوده، بلكه به دليل عدم رعايت قوانين بوده است، شخصاً چند مورد با اينگونه موارد برخورد داشته‌ام كه مثلا كاربر در سايتي سرمايه گذاري كرده كه پرداخت آن منوط به سرمايه‌گذاري مجدد و قبل از اتمام زمان سرمايه‌گذاري قبلي بوده، كه فراموش نكنيد كه بيشتر سايت‌هاي هايپ از اين قانون تبعيت مي‌كنند، ولي به دليل عدم اطلاع آنقدر صبر كرده كه زمان به پايان رسيده و مثلاً يك نامه هم زده كه چرا پول من را پرداخت نمي‌كنيد و جواب گرفته كه چون سرمايه گذاري مجدد نكردي و اين بنده خدا دوباره سپرده‌گذاري كرده و دوباره همين داستان تكرار شده.
موردي را به خاطر دارم كه طرف حدود هزار دلار طلبكار بود و فقط با دو سپرده‌گذاري ده دلاري به موقع پرداخت شد.
به خاطر داشته باشيد كه مديران سايت‌ها جواب‌هاي مختصر و مفيد مي‌دهند و فرض بر اين است كه شما قوانين آنها را به طور دقيق مي‌دانيد.
يادتان باشد كه آن‌ها وكيل شما نيستند كه دائماً همه چيز را برايتان توضيح بدهند

ثبت‌نام Sign up
فرم ثبت نام سايت‌هاي هايپ معمولا خيلي ساده است، معمولاً فرم ثبت‌نام نود درصد سايت‌هاي هايپ مانند هم هستند.

ورود به بخش كاربري Login
از طريق اين صفحه به بخش مديريت اكانت خود وارد مي‌شويد، البته به طور معمول در صفحه اول نيز امكان ورود كاربران بصورت مستقيم وجود دارد.
نكته‌اي كه در اين ارتباط اهميت دارد اين است كه برخي از سايت‌ها براي امنيت بيشتر به غير از نام كاربري و رمز عبور، شما را وادار به ورود يك كد تصادفي هم مي‌كنند كه اين كد همانجا به نمايش در‌مي‌آيد. با اين كار IP ورودي شما چك مي‌شود. اين كار براي امنيت بيشتر حساب خودتان است، دلخور نشويد به اين كد Turing گفته مي‌شود.

پشتيباني Support
بخشي كه كاربر مي‌تواند از طريق آن با مدير سيستم ارتباط برقرار كند، من به اين بخش علاقه زيادي دارم و يكي از پارامترهاي ارزش‌گذاري بر روي سايت‌ها را پاسخ دهي سريع به پيام‌هاي اين بخش مي‌دانم. البته سريع به معني چند دقيقه نيست، معمولاً يكي دو روزه.
شخصاً در اينگونه سايت‌ها قبل از اينكه سپرده‌گذاري كنم، پس از ثبت‌نام به اين بخش مراجعه و يك سؤال بيخودي مي‌پرسم، مثلا: Can I lose money يا How can I change my e-mail address كه در نود درصد از موارد طرف آدرس صفحه FAQ را برايم مي‌فرستد، البته اگر جواب دهد، كه براي من همين مهم است نه خود جواب.
پاسخ
1 نفر به این پست پاداش داده اند. در مجموع 50 تومان به این پست پاداش داده شده است. key_vay360
#4
برای سرمایه گذاری و ریختن پول به حساب سایت Make Deposit
مقدار کل سرمایه گذاری شما در سایت Your Deposits
تاریخچه سپرده گذاری شما Deposits History
صورتحساب دریافتی و پرداختی و سود رسیده به شما Earnings History
صورتحساب سود زیر مجموعه ها Referrals History
برداشت پول Withdraw
صورتحساب برداشتها Withdrawals History
لیست زیر مجموعه های شما Your Referrals
لینک مربوط به زیر مجموعه گیری Referral Links
ویرایش اکانت (نام و پسورد) Edit Account
خروج از سایت Logout
دیدن آخرین پرداخت های سایت به اعضا Paid Out
ده نفر برتر از نظر بیشترین سرمایه گذاری در سایت Investors Top 10
آخرین ده نفری که در سایت سپرده گذاری کرده اند
Investors Last 10
پاسخ
#5
خیلی عالی است
پاسخ

[-]
کلمات کلیدی
اصطلاحات , رایج , در , هایپ

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نکات کلیدی در سرمایه گذاری هایپ modir 30 13,358 ۱۳۹۶/۱۰/۲۹، ۱۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: MINA30
  هایپ چیست؟ modir 4 4,271 ۱۳۹۴/۰۴/۰۶، ۱۱:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: key_vay360

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان