انتخاب فایل

Refresh

دلایل غیرقانونی بودن فعالیت های شركت های بازاریابی شبكه ای خارجی در ایران


نویسنده: رضا پرویزی
#1
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۷/۰۷، ۰۱:۳۹ ب.ظ، توسط modir.)
1- شركت كیمبرلی سو لاتیر، پریم بانك، گلد كوئیست و ...... یك شركت خارجی است و مطابق ماده 3 قانون ثبت شركتها هر شركت خارجی برای اینكه بتواند در ایران به فعالیت تجاری، صنعتی و مالی بپردازد باید در مملكت اصلی خود شركت قانونی شناخته شده و در اداره ثبت شركتها ی تهران به ثبت رسیده باشد. صرفنظر از تردید هایی كه در باره قانونی بودن شركت های بازاریابی شبكه ای خارجی مذكور در كشورهای متبوعشان وجود دارد، شركت های مذ كور در ایران به ثبت نرسیده اند و اقدام انان برای ثبت شركت در منطقه ازاد تجا ری كیش عقیم مانده و مسئولین مربوطه از ثبت ان به دلیل غیر قانونی بو دن فعالیتهای شركت ممانعت به عمل اورده اند با این وجود عوامل داخلی شركت كیمبرلی هنوز نیز به فعالیت هایشان در داخل كشور ادامه میدهند و اقدامات آنان برابر مواد 5و11 قانون ثبت شركتها جرم محسوب میشود.
ماده 5 قانون ثبت شركتها بیان میدارد: اشخاص كه به عنوان نمایندگی یا مدیریت شركتهای خارجی د ر ایران اقدام به امور تجارتی یا صنعتی یا مالی كنند وشركتشان را ثبت نماید به تقاضا ی دادستان به مجازات مقرر در قانون محكوم خواهند شد و اگر تخلف ادامه یابد دولت از عملیات نماینده یا مدیر شعبه شركت متخلف جلوگیری خواهد كرد.
همچنین در ماده 11 قانون ثبت شركتها آمده است كه نماینده هر شركت خارجی یا مدیر شعبه آن كه قبل از ثبت به سمت نمایندگی در ایران اقدام به عملیات تجاری یا صنعتی یا مالی كند مجرم شناخته شده و به مجازات مقرر در قانون محكوم خواهد شد.

2- اقدام سر شاخه های باند تجارت شبكه ای شركت های خارجی در ایران از بعد كلاهبرداری نیز قابل بررسی است .
مطابق ماده 1 قانون تشدید مجازات مرتكبین ارتشاء و اختلاس و كلاهبرداری هر كس از راه حیله و تقلب مردم را به وجود شركتها و...یا به داشتن اموال و اختیارات واهی بفریبد....و از این طریق مال دیگری را ببرد كلاهبردار محسوب میشود واگر جرم با استفاده از تبلیغ عامه از طریق وسایل ارتباط جمعی ورسانه ها یا انتشار آگهی صورت گرفته باشد مجازات شدیدتری در انتظار مرتكب خواهد بود .
با عنایت به عدم ثبت شركت كیمبرلی ... در ایران و عدم تعلق الماس خیالی به سر شاخه های ایرانی و فعالیت آنان از طریق رسانه های گروهی مثل روزنامه ها و انتشار اگهی ارتكاب كلاهبرداری از جانب آنان محرز است و مقامات پلیسی وقضایی كشور باید سریعانسبت به برخورد قاطع با این موضوع اقدام نمایند.البته برخی اقدامات پراكنده اما موثر در برخی از شهرها مثل اصفهان با سر شاخه ها به عمل آمده است اما بر خورد با این باند كلاهبردار باید در سطح كشور و به صورت هماهنگ صورت پذیرد.
3- اگر به خاطر داشته باشید پنج سال پیش سایت اینترنتی شركت كیمبرلی یعنی (http://www.my7diamonds.com) هك شده و اطلاعات مربوط به یكی از سر شاخه های اصلی شركت بنام عظیمی در معرض دید بازدید كنندگان سایت ای تی ایران قرار گرفت با اندكی مداقه در اطلاعات مذكور می توان دریافت كه حدود یكصد هزار نفر ایرانی زیر شاخه وی می باشند . اگر هركدام از آنان تنها 000/50 تومان به حساب شركت مذكور واریز كرده باشند مبلغی معادل 5 میلیارد تومان از سرمایه ایرانیان از حسابهای قرض الحسنه و... خارج شده و به جیب خارجیان سرازیر گردیده و در صورت عمل كردن شركت و عوامل آن به وعده و وعیدهایشان تنها 10% از مبلغ مذكور آن هم در غالب الماس یا طلای بی كیفیت به كشور بازگشته است اگر تنها 10 نفر از این سر شاخه ها با این حجم عظیم زیر مجموعه در كشور ما عملیات موفقی داشته باشند 50 میلیارد تومان پول و سرمایه كشور بی سرو صدا به خارج منتقل گردیده است .
پاسخ هزاران تن از قربانیان این تجارت شوم را كه اقدام به شكایت از یكدیگر در مراجع قضایی و پلیسی نمود ه اند چگونه و چه كسانی باید بدهند؟چرا باید بیت المال را صرف رسیدگی به پرونده هایی كه در اثر اقدامات غیر قانونی عوامل شركتهای خارجی تشكیل شده اند نمود ؟ بند ه ماده 1 قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی كشور بیان می دارد كه :
وصول وجوه كلان به صورت قبول سپرده اشخاص حقیقی یا حقوقی تحت عنوان مضاربه و نظایر آن كه موجب حیف و میل اموال مردم یا اخلال در نظام اقتصادی كشور شود جرم محسوب میگردد و مرتكب به مجازات حبس از5 تا20سال محكوم خواهد شد .ایا اقدامات مذكور اخلال در نظام اقتصادی كشور محسوب نمیشود؟ 

4- مطابق قانون ورود هر گونه طلا و سنگ های قیمتی به كشور ممنوع است و مرتكبین به مجازات قانونی محكوم خواهند شد. متولیان بازار یابی شبكه ای شركت های خارجی بدون پرداخت حقوق و عوارض گمركی و از طریق ایجاد باندهای قاچاق اقدام به وارد كردن طلا و الماس خریداری شده توسط قربانیانشان می نمایند و بدین ترتیب مرتكب جرم دیگری میگردند.

5- اخیرا بر خی از روزنامه ها در مقابل خرید بخشی از روز نامه شان توسط سر شاخه های شركت كیمبرلی به قیمت 2 یا 3 برابر، اقدام به انتشار مقالاتی در ستایش بازار یابی شبكه ای نموده اند. مطابق قانون نه تنها اقدام نویسندگان مقالات مذكور بلكه اقدام روزنامه ها و مجلات وكلا رسانه های گروهی در تبلیغ و ترویج بازاریابی شبكه ای برای شركت های خارجی نظیر كیمبرلی و پریم بانك و... معاونت در جرایم فوق الذكر به شمار میرود .
پاسخ
#2
دلیلی نداره وقتی ما توی خود ایران شرکتهای قانونی و مجازی داریم بریم سراغ شرکتهای خارجی و بدون مجوز
یه لیوان پر از یخ تقدیم شما
:heart:  :D
پاسخ
#3
شاید یه دلیلش تحریم باشه... Sad
پاسخ
#4
آموزش نتورک مارکتینگ در ایران امروزه با توجه به افزایش شرکتهای نتورک مارکتینگ به یکی از ابزارهای لازم و ضروری در این صنعت تبدیل شده است.آنچه در شرکتهای نتورک مارکتینگ در ایران در حال آموزش دادن است برگرفته از یکسری جزوه هایی است که در بین مجموعه ها تکثیر می شود.متاسفانه هنوز منابع منسجمی برای این صنعت در حال رشد در نظر گرفته نشده است و این صنعت که می تواند جزء یکی از رشته های دانشگاهی به شمار آید هنوز در سیستم آموزشی ما جایگاهی بدست نیاورده است.
آموزش بازاریابی شبکه ای در ایران
پاسخ

[-]
کلمات کلیدی
دلایل , غیرقانونی , بودن , فعالیت , های , شركت , های , بازاریابی , شبكه , ای , خارجی , در , ایران

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بازاریابی اینترنتی به وسیله تولید محتوای بکر samangoli228 1 1,531 ۱۳۹۵/۰۴/۲۲، ۰۳:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: webdesign
  بازاریابی اینترنتی با فروتل nedaie313 8 4,725 ۱۳۹۵/۰۲/۲۷، ۰۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: samangoli228
  بازاریابی شبکه های اجتماعی mahboobe 0 1,438 ۱۳۹۳/۱۲/۱۰، ۱۰:۲۰ ق.ظ
آخرین ارسال: mahboobe
  هرم بازاریابی شبکه ای mahboobe 0 1,542 ۱۳۹۳/۱۲/۰۸، ۱۰:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: mahboobe
  برخی ضوابط و مقررات بازاریابی شبکه‌ای و جلوگیری از تضییع حقوق بازاریابان mahboobe 0 2,180 ۱۳۹۳/۱۲/۰۸، ۱۰:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: mahboobe
  ۵راه سریع برای بازاریابی اینترنتی key_vay360 0 1,504 ۱۳۹۳/۱۱/۱۷، ۰۴:۲۴ ق.ظ
آخرین ارسال: key_vay360
  بازاریابی اینترنتی از طریق فروم ها key_vay360 0 1,429 ۱۳۹۳/۱۱/۱۷، ۰۴:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: key_vay360
  بازاریابی اینترنتی و افزایش بازدید سایت با شبکه های اجتماعی key_vay360 0 1,928 ۱۳۹۳/۱۱/۱۷، ۰۴:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: key_vay360
  مشکل بزرگ این روزهای بازاریابی شبکه ای در ایران: Product Inventory key_vay360 0 2,037 ۱۳۹۳/۱۱/۱۷، ۰۴:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: key_vay360
  بازاریابی در یک محیط اقتصادی بی رونق key_vay360 0 1,917 ۱۳۹۳/۱۱/۱۷، ۰۳:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: key_vay360

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان