انتخاب فایل

Refresh

چگونه حساب پم قابل اطمینانی انتخاب کنیم؟


PAMM
#1
به نظر شما کدام یک از این دو حساب برای سرمایه گذاری مطمئن تر هستند: 
1-حساب با درصد سوددهی بالا 
2-  حسابی با حداکثر ضرر پایین

اگر به لیست حساب های PAMM کارگزاری ها مراجعه کنید، معمولا پارامترهای محدودی را جهت رتبه بندی حساب های PAMM خواهید یافت. بدیهی است که پارامترهای قابل نمایش در سایت اینرنتی یک کارگزار که موضوع مربوطه را به صورت تخصصی ارائه نمی کند محدود می باشد. این محدودیت برای انتخاب یک حساب سرمایه گذاری که باید عملکرد مداوم و پیوسته ای  داشته باشد، باعث ارائه اطلاعات گنگ و گاهی گمراه کننده می شود. برای مثال می توان این انتخاب را به انتخاب یک سهم برای خرید از روی قیمت بالای آن تشبیه کرد. همانگونه که قیمت بالا نمی تواند معیار خوبی برای سود دهی باشد ، اکتفا به پارمتری چون درصد سود به تنهایی نیز نمی تواند وضعیت حساب را برای سرمایه گذار شفاف کند.
جهت تشریح مطالب بالا و ارائه یک راهنما برای انتخاب یک حساب سرمایه گذاری مطمئن برخی از پارمترهای مهم در تشخیص یک حساب قابل اعتماد را بررسی می کنیم

پارامترهای قابل مشاهده در سایت کارگزاری:

سود تجمعی (Total Profit)

مهم ترین پارامتر از دیدگاه کارگزار درصد سود کلی (Total Profit) می باشد و رتبه بندی تمامی حساب های PAMM نیز بر این اساس صورت می گیرد. اما این پارامتر به تنهایی نمی تواند خط مشی مطمئنی را برای سرمایه گذار مشخص کند چرا که ممکن است مدیر حساب مربوطه با میزان سرمایه گذاری بالا وارد بازار شود. هرچند که ممکن است مقدار سود کسب شده در یک مدت زمان کوتاه چندین برابر شود، اما در عین حال ریسک بسیار بالایی برای کلیه سرمایه گذاران در بر داشته و امکان از بین رفتن کل سرمایه ها (Call Margin) وجود دارد. این نوع سرمایه گذاری بیشتر شبیه قمار است تا یک سرمایه گذاری علمی.

حداکثر میزان کاهش سود (Max Drawdown)

این پارامتر نشان دهنده حداکثر افت موجودی شناور حساب می باشد. حساسیت و اهمیت این شاخص به این دلیل است که اعمال ریسک زیاد روی حساب صدمات جبران ناپذیری به حساب وارد می کند. برای روشن شدن اهمیت موضوع باید به سوال زیر پاسخ گفت:

آیا تاثیر گذاری (حداکثر) سود با (حداکثر )ضرر یکسان است؟ یا به بیان ساده تر آیا 50% سود با 50% ضرر یکسان است؟
از نظر رتبه بندی در لیست کارگزاری: بله، ولی در واقعیت: خیر
فرض کنید حساب معاملاتی با 1000 دلار موجودی  ، 50 درصد سود کند
1500$=50%+1000$
و پس از آن 50 درصد ضرر کند. آیا سرمایه شما به مقدار اولیه بر می گردد؟
خیر  750$=50%-1500$
پس نتیجه اینکه  50 درصد ضرر > 50 درصد سود

تعداد معاملات سود آور/تعداد معاملات زیان آور

مقابسه این دو پارامتر نشان دهنده ی صحت پیش بینی های انجام شده در حساب مورد مطالعه است. از روی این 2 پارامتر می توان درصد موفقیت استراتژی های موجود را تخمین زد. البته باید توجه داشت سفارشاتی که روی صفر بسته می شوند، معمولا در زمره تعداد معاملات  زیان آور قرار می گیرند.

حداکثر سود به پپ/ حداکثر ضرر به پپ

از مقایسه این دو پارمتر نیز می توان تا حدودی به تفکر،تجربه و استراتژی مدیر سرمایه پی برد. حداکثر پپ سود نشان دهنده معاملاتی است در موقعیت خوب باز شده و یا در مدت زمان مناسب باز نگه داشته شده اند. که این امر تنها به کمک تجربه و شناخت از روندهای اصلی بازار حاصل می شود. از طرفی حداکثر پپ ضرر نشان دهنده میزان ریسکی است که مدیر سرمایه تقبل کرده است.

سود متوسط به پپ

به طور کلی می تواند دورنمایی از شیوه ی معاملاتی مدیر سرمایه را نشان دهد. این میزان باید بر مبنای اصول مدیریت سرمایه معقول و منطقی باشد. مقدار این شاخص باید به تنهایی مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد. هر چه مقدار سود متوسط بالاتر باشد، نشان دهنده استراتژی های بلند مدت تر مدیر سرمایه است که به شرط پایین نیاوردن درصد موفقیت می تواند جز نکات مثبت باشد

ضرر متوسط به پپ

به طور کلی هر چه این مقدار پایین تر باشد نشان دهنده ریسک پایین حساب میباشد که در مقایسه با شاخص مکمل یعنی سود متوسط به پپ میتواند قابل نتیجه گیری باشد.
درکنار این موارد شاخصهای دیگری نیز وجود دارند که از درجه اهمیت پایین تری برخوردادند ولی بی این معنی نیست که نباید آنها در نظر گرفت. مانند:

1- میانگین سود دوره ای روزانه/هفتگی/ماهانه

میانگین سود دوره ای بسیار شاخص با ارزش تری نسبت به سود کل می باشد، چرا که پارامتر زمان را به نوعی بدون واحد می کند. برای مثال حسابی که به مدت 2 سال در حال فعالیت است مسلما پتانسیل کسب سود بسیار بیشتری نسبت به حسابی که 2 ماه از فعالیتش می گذرد، دارد. اما ممکن میانگین سود روزانه حساب دوم خیلی بیشتر از حساب اول باشد.

2- ضریب سود(profit factor )

این نسبت از تقسیم سود ناخالص به ضرر ناخالص به دست می آید. برای یک حساب معاملاتی هر چه این شاخص بیشتر باشد از اعتبار بالاتری برخوردار است.

3- تعداد سرمایه گذاران

این شاخص میزان محبوبیت حساب مورد نظر را از دیدگاه مابقی سرمایه گذاران نشان می دهد. هر چند که شاید مبنای علمی و قابل اثباتی برای اهمیت این شاخص وجود نداشته باشد، اما هر چه این شاخص بزرگتر باشد، خرد جمعی بزرگتری آن را تایید می کند.

4- مبلغ سود / ضرر به ازای هر پپ

از آنجا که این شاخص بستگی زیادی به مقدار سرمایه حساب دارد، در صورت نیاز باید همراه با موجودی حساب های مورد مقایسه در نظر گرفته شود تا بتوان تناسب و رعایت یا عدم رعایت اصول مدیریت سرمایه را نتیجه گیری کرد.

نتیجه گیری:
بنابراین برای انتخاب یک حساب پم نکته اول که باید مد نظر قرار گیرد این است که نباید صرفاً به دنبال حساب سود آور بود، بلکه مهمترین صفت یک حساب باید قابلیت اطمینان آن باشد. یک حساب با نرخ رشد کمتر ولی پیوسته درطولانی مدت بسیار سودآورتر از یک حساب با نوسان بالا خواهد بود.
رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود  رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود.
برای سهولت نتیجه گیری از مباحث مطرح شده شاخصهای مهم به همراه ماهیت آنها  و اطلاعات دو حساب پم یکی نماد تریدر و دیگری اولین حساب در رتبه بندی کارگزاری جهت مقایسه آورده شده و در جدول بالا قابل مشاهده است:

[تصویر:  Pamm.021412.png]
ملاحظه می کنید که به صرف رتبه بندی کارگزار نمیتوان حساب مورد اطمینانی انتخاب نمود . از میان 10 شاخص مقایسه شده  در 6 مورد حساب نماد ترید از بهترین حساب پم در رتبه بندی کارگزاری عملکرد بهتر با اختلاف معنی دار آن هم در شاخصهای حساس داشته است. 
به منظور بررسی عملکرد کلیه حساب های پم برخی از شاخص های فوق هر 2 هفته یک بار مورد بررسی قرار گرفته و در اختیار علاقه مندان خواهد بود.

موفق باشید
پاسخ

[-]
کلمات کلیدی
چگونه , حساب , پم , قابل , اطمینانی , انتخاب , کنیم؟

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سرمایه گذاری بر روی یک حساب PAMM arezoo2020 2 3,450 ۱۳۹۵/۰۶/۰۵، ۰۴:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: irantrn
  حساب PAMM چیست؟ ahmad13 0 2,441 ۱۳۹۴/۰۳/۱۲، ۰۹:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ahmad13

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان