انتخاب فایل

Refresh

طراحی تخت در مقابل طراحی متریال: تفاوت آنها چیست؟


#11
لوله جداره چاه در صنعت حفاری به لوله هایی گفته میشود که توسط آن ، ستون چاه از محیط مخزن جداسازی می شود . در این عملیات لوله ای که معمولا فازی می باشد در داخل چاه بارگذاری می شود .

قطر لوله جداره چاه که در مرحله اول جایگذاری می شود بزرگتر از لوله هایی است که در ادامه عملیات کار گذاشته می شوند.
این لوله ها با قطر ها و ضخامت های مختلف برای استفاده در انواع چاه تولید میشوند . همچنین این لوله ها می توانند در دو نوع شیاردار و بدون شیار تولید شوند .
لوله های جداری با توجه به عمق و اندازه چاه می توانند نوبار یا خطی (از خط باز شده ) باشند و اجباری برای استفاهد از لوله های نوبار وجود ندارد .
سایز های پرمصرف این لوله از قطر ۶ اینچ الی ۱۶ اینچ با ضخامت های مختلف می باشد .
دلایل استفاده از لوله جداره چاه : ۱- جلوگیری از ریزش استفاده دیواره چاه
۲- جداسازی طبقات مختلف آب و نفت وگاز در مخزن
۳- جلوگیری از نوسان جریان سیالات در چاه
۴- جلوگیری از ورود شن از مخزن به جداره چاه و آلوده کردن جریان .
۵-جدا کردن لایه های کم فشار از پر فشار
۶- جلوگیری از ورود سیالات دیگر به درون چاه .
مهزیار فولاد تامین کننده لوله های دست دوم (باز شده از خطوط انتقال آب و گاز) مناسب جهت استفاده در پروژه های جداره چاه موجود در انبار تهران .
(جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایز ها و ابعاد موجود با ما تماس بگیرید)
پاسخ
#12
شرکت بازرگانی مهزیار فولاد تامین کننده تجهیزات صنایع مادر مانند صنایع حفاری می باشد . لوله جداره چاه در صنعت حفاری به لوله هایی گفته میشود که توسط آن ، ستون چاه از محیط مخزن جداسازی می شود. این لوله ها در ضخامت ها و وزن های مختلفی در دو نوع شیار دارو بدون شیار تولید می گردند. لوله جداره چاه دست دوم اصولا لوله هایی هستند که از خطوط انتقال آب وگاز باز میشوند و در صورت داشتن شرایط لازم میتوانند در پروژ های جداره چاه مورد استفاده قرار گیرند.کاربرد لوله جدار چاه دست دوم :
۱- جلوگیری از ریزش استفاده دیواره چاه

۲- جداسازی طبقات مختلف آب و نفت وگاز در مخزن

۳- جلوگیری از نوسان جریان سیالات در چاه

۴- جلوگیری از ورود شن از مخزن به جداره چاه و آلوده کردن جریان .

۵-جدا کردن لایه های کم فشار از پر فشار

۶- جلوگیری از ورود سیالات دیگر به درون چاه .

مهزیار فولاد تامین کننده لوله های دست دوم (باز شده از خطوط انتقال آب و گاز) مناسب جهت استفاده در پروژه های جداره چاه .

شماره تماس : 02144449101
پاسخ
#13
شیت پایل ها مقاطعی فولادی و ذوزنقه شکل هستند که با لب هایی به هم متصل هستند که به زمین کشیده میشوند تا ضریب حفظ خاک و پشتیبانی حفاری را فراهم کنند . شیت پایل ها معمولا از فولاد ساخته می شود اما می توانند از چوب و بتن تقویت شده نیز تشکیل شوند .

از این ورق ها معمولا برای حفظ دیوارها، احیای زمین، سازه‌های زیرزمینی مانند پارکینگ ‌های اتومبیل و زیرزمین، درمکان‌های دریایی برای حفاظت از ساحل، اسکله سازی ، موجشکن و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انتخاب شیت پایل ها وابسته به فاکتور هایی است مانند :

نوع کار. که آیا دائمی یا موقتی است .

شرایط محل کار .

عمق مورد نیاز ستون‌ها.

گشتاورهای خمشی درگیر.

ماهیت ساختار.

نوع حفاظت مورد نیاز.
پاسخ
#14
خیلی عالی بود و زیبا
پاسخ
#15
مختصری در مورد تاریخچه، تولید و کاربری لوله استیل

لوله استیل که یکی از تولیدات مهم صنعت فولاد می باشد، کاربرد اولیه لوله های استیل در سیستم انتقال محصولاتی از قبیل ‏نفت، گاز و آب می باشد برای فواصل طولانی است. از لوله های استیل با ضخامت و سایز های پایین در وسایل سرمایشی چون ‏یخچال و اکثر وسایل برودتی استفاده می شود. از دیگر مواردی که میتوان به کاربرد لوله استیل اشاره کرد استفاده در لوله کشی ها ‏در مقیاس های متوسط می باشد. همانطور که اشاره شد لوله های استیل در ابعاد مختلف موجود هستند و متناسب با در خواست و ‏نیاز مشتری قابل ارائه می باشد.‏
ویلیام مرداک را میتوان پیشگام استفاده از لوله فولادی دانست، او در سال 1815 میلادی به شرکتی که در زمینه تولید نیرو از ‏ذغال سنگ بود پیوست و در آنجا بود که بنا به نیاز مجموعه به فکر استفاده از لوله استیل برای انتقال گاز ذغال سنگ برای روشن ‏کردن چراغ خیابان های لندن رسید. ‏
در سال 1800 میلادی تکنولوژی لوله های فولادی و استیل از جمله روش های تولید، ایجاد برنامه های ‏کاربردی برای استفاده از آنها بهبود یافته و در ایجاد مقررات و استانداردهای صدور گواهینامه پیشرفت های وسیعی صورت گرفته است.‏
لوله های استیل به طور کل در دو روش تولید می شوند:
لوله استیل بدون درز : لوله بدون درز از حرکت استیل حرارت دیده روی یک جامد استوانه ای سخت ساخته می شود که در ابتدا حرارت داده می شود و ‏سپس اکسترود شده، تحت فشار قرار میگیرد. در نتیجه همچین فرآیندی یک لوله تو خالی خواهیم داشت، این فرآیند یک لوله بدون ‏درز را به صورت صاف و یکنواخت بدون هیچ اتصال اضافی را تولید خواهد کرد. این محصول گرانتر از لوله های جوش داده ‏شده است اما همچنان لوله استیل بدون درز قابل اطمینان تر هست و میتواند با قدرت و انحصار بیشتر در بازار فولاد حضور یابد.‏
لوله استیل درز دار : لوله های استیل جوش داده شده از ورق های استیل ساخته می شوند که در زمان تولید در حال چرخش هستند و سپس در طول ‏مراحل نورد جوش داده می شوند. این فرآیند شامل محصولی است که یک جوش در سراسر آن وجود دارد. لوله استیل جوش داده ‏شده ارزان تر از لوله بدون درز اکسترود شده است، اما ویژگی های فیزیکی مشابهی را نشان نمی دهد و عمدتا برای کاربردهای ‏فشار پایین و یا نیازهای کم بار استفاده می شوند.

مهزیار فولاد یک موجودی کامل از لوله های استیل ازسایز1.8 اینچ تا 48 اینچ می باشد. در حمل بار از انبار تا محل تخلیه ‏همراه شما خواهیم بود. به عنوان یک توزیع کننده عمده لوله استیل در بازار های داخلی میتوان ادعا کرد که شامل طیف وسیعی از ‏ضخامت ها و سایز های مختلف لوله استیل هستیم اگر در مورد شیار و گزینه های پوشش لوله استیل سوالی دارید لطفا با ما در تماس باشید.‏
شماره تماس : 44449101 – 021
پاسخ
#16
شرکت مهزیار فولاد صنعت به مشتریان خود طیف وسیعی ازانواع لوله مانیسمان بدون درز را ارائه می دهد. مکس مانیسمان برای ‏نخستین بار موفق شد در سال 1885 فرآیند تولید لوله های فولاد بدون درز را بنام خود ثبت کند. اختراع مانیسمان نیازمند یک خط ‏تولید مجهز بود و در این فرآیند اولین تجربه های مهندسی مکانیک در صنعت دیده شد. ‏
سه بخش عمده که همواره از لوله های مانیسمان استفاده می کنند عبارت اند از سیتم های تزریق، نیروگاه ها و انواع مختلف دیگ ‏های بخار که همواره نیازمند استفاده از سیستم لوله کشی خاص خود هستند.‏

لوله های حمل مواد به ویژه نفت و گاز از جمله مواردی است که نیازمند استفاده از لوله ای با کیفیت بالا می باشد. مهزیار فولاد به ‏عنوان یک از توزیع کننده های عمده لوله های مانیسمان در کشور طیف وسیعی از لوله های مانیسمان از قطر 4 تا 24 اینچ را در ‏انبار های خود دارد. باید توجه داشت که فولاد ضد زنگ مزایای مربوط به مواد را از نظر مقاومت در برابر خوردگی و گرما در ‏مقایسه با فولاد کربن معمولی ارائه می دهد. در نتیجه این محصول بیشتر در ساخت و ساز نیروگاه و همچنین در صنایع شیمیایی و ‏مواد شیمیایی پتروشیمی استفاده می شود.‏

شرکت مهزیار مفتخر است که در کنار تهیه لوله مانیسمان مورد نیاز مشتری خود، قادر به اجرای عملیات زیر بر روی لوله های مانیسمان می باشد :

برش طولی
جوش انواع لوله مانیسمان
ماشین کاری خارجی و داخلی لوله مانیسمانبازرگانی مهزیار فولاد تامین کننده انواع لوله مانیسمان در سایز های مختلف

شماره تماس : 44449101-021
پاسخ
#17
پروفیل صنعتی :
در فرآیند ساخت پروفیل ، ورق فولادی به صورت رول (با توجه به سایز مورد نیاز از قبل نوار بری می شود )وارد خط نبرد(نبرد سرد) شده و پس از فرم دهی به وسیله مواد مذاب آلیاژی درز جوش آن دوخته و تبدیل به پروفیل صنعتی می گردد . و محصول نهایی در ابعاد مختلف (پروفیل باز و بسته ) و مقاطع مستطیل و مربع در طول های ۶ الی ۱۲ متری برش خورده و پروفیل ها در حالت کلی به دو نوع ساختمانی و صنعتی تقسیم میشوند که پروفیل های ساختمانی در صنعت ساختمان سازی و پروفیل های صنعتی در ساخت قطعات صنعتی کاربرد دارد .

سایر کاربرد های پروفیل :
از پروفیل های مربع و مستطیل شکل در صنایع خودرو سازی استفاده میشود .
برای ساخت پایه میز و صندلی از پروفیل مربع شکل استفاده می شود .
از پروفیل های به شکل Z ، برای پوشش سقف سوله کاربرد دارد .
در ساخت شاسی تریلر ها و نفت کش ها مورد استفاده قرار می گیرد .
پروفیل صنعتی با استفاده از روش نورد سرد تولید می شوند و از آن ها می توان در ساخت چهارچوب درب های آهنی ، انواع قالب های فلزی استفاه شده در ماشین آلات و کرکره مغازه استفاده کرد .
این پروفیل ها درآلیاژ های ST37 – ST44 – S235JR – S275JR قابل تولید و تامین می باشد .

بازرگانی مهزیار فولاد به عنوان تخصصی ترین مجموعه فعال در زمینه توزیع لوله و پروفیل صنعتی اکنون افتخار آن را دارد که ابعاد و ضخامت در خواستی محصولات را با بهترین قیمت در اختیار مشتریان خود قرار دهد و در ادامه لیست موجودی و قیمت انواع قوطی صنعتی را جهت استفاده مشتریان گرامی ارائه کرده ایم که میتوانید از اینجا مشاهده فرمایید .

شماره تماس : 44449101-021
پاسخ
#18
ورق روغنی چیست ؟

در فرایند تولید ورق های فولادی ، کلیه ورق ها از اسلب به صورت نورد گرم تولید می گردند ، به صورتی که اسلب داخل کوره پخت نورد تا 1200 درجه خرارات می بیند سپس وارد خط تولید شده و توسط غلتک به ضخامت های کمتر تبدیل می شود . به فرآیند بالا نورد گرم گفته می شود . برای تولید ورق های روغنی که در اصطلاح ورق سرد نامیده می شود.

کویل ورق گرم که سرد شده توسط غلتک و کشش به ضخامت های کم تر تبدیل می گردد. در این فرآیند جهت تمیز تر شدن و سطح صاف داشتن ورق ها ، مواد اسیدی جهت دوده زدایی و سرباره زدایی به ورق ها اضافه شده و در نهایت در خط تولید سطح آن روغن پاشی میشود .

در فرایند تولید ورق های روغنی اصولا ورق های سیاه با ضخامتی بیشتر از ضخامت نهایی که قرار است روغنی گردد وارد خط تولید شده و با توجه به کنش های رخ داده که در بالا توضیح داده شد تبدیل به ورق روغنی می گردد.کاربرد ورق های روغنی :

ورق های روغنی از پرکاربرد ترین انواع ورق در صنعت و ساختمان است .

ورق روغنی در مصارف ساختمانی همچون :

بدنه ی پروفیل های ساختمانی و پروفیل های مبلی .

در ضخامت های پایین در ساخت درب و پنجره کاربرد دارد .

ساخت رادیاتور های گرمایشی منزل ،

ساخت کلیه لوازم خانگی برقی مثل : یخچال ، اجاق گاز ، فریزر ، ماکروفر ،

ساخت بدنه ی کابینت ، انواع قفل و یراق مورد استفاده قرار می گیرد .

ورق روغنی در صنایع ساختمانی همچون :

بدنه خودرو

ساخت انواع قطعات خودرو

تابلوسازی

انواع قطعه سازی های صنعتی

مخازن سوخت و آب و … کاربرد دارد .

انواع آلیاژهای ورق روغنی :

ورق روغنی ST12 :

این نوع ورق روغنی اصطلاحا ورق های کششی نامیده می شده و پرکاربرد ترین نوع روغنی می باشد . این ورق ها جهت مصارف ساختمانی و صنعتی جهت ساخت سازه های مختلف کاربرد فراوان دارد .

ورق روغنی ST13 :

ورق روغنی نیمه کشش ، این ورق ها جهت ساخت سازه های صنعتی و ساختمانی که نیاز به پرسکاری دارد مورد استفاده قرار می گیرد ، ورق های ST13 برای سازه های پرسکاری شده با عمق کم مورد استفاده قرار می گیرد .

ورق روغنی ST14 :

ورق روغنی فوق کشش ، این ورق ها جهت مصارف پرسکاری عمیق مورد استفاده قرار می گیرند.

ورق روغنی ST14 ساختار نرم تری نسبت به ورق های ST12 , ST13 داشته و پر مصرف ترین نوع ورق در صنعت خودروسازی است .

نکته ای که باید به آن توجه داشت این که ورق های روغنی دارای تاریخ مصرف بوده و نوع ST12 آن حداکثر تا 18 ماه و نوع ST13 , ST14 حداکثر 6 الی 8 ماه پس از تولید ساختار خود را جهت عملیات کارگاهی حفظ می نمایند . پس از اتمام تاریخ مصرف این ورق ها جهت پرسکاری مناسب بوده و در صورت پرسکاری پاره می شود .

بهترین زمان مصرف جهت ورق های روغنی از تاریخ تولید تا زمان های مندرج در این متن بسته به نوع آلیاژ آن می باشد .

بازرگانی مهزیار فولاد صنعت تامین کننده انواع ورق روغنی در آلیاژ های مختلف در ایران .

شماره تماس : 44449101 – 021
پاسخ
#19
ریل فولادی ، مقطع فولادی نورد شده ای است که به صورت دو خط موازی در کنار یکدیگر قرار می گیرند و به صورت ثابت روی شاسی خود پیچ و مهره میشود . و ساخت ریل ها در جهت تسهیل حمل ونقل و انتقال واگن ها صورت می گیرد . بیشترین کاربرد ریل فولادی در صنعت مترو و راه آهن است . آلیاژ به کار رفته برای ساخت ریل فولادی CK45 ، CK55 می باشد و دلیل استفاده از این متریال خاصیت ضد سایشی این آلیاژها است .

ریل فولادی وظیفه تحمل بار وسیله نقلیه و هدایت آن را به عهده دارد پس باید به گونه ای ساخته شود که نیرو در سرتاسر سطح تقسیم شود برای این منظور ریل ها به وسیله بست و پابند به همدیگر بسته میشوند و سازه واحدی را تشکیل می دهند که کم ترین اصطکاک با وسیله نقلیه داشته باشد و مانع و مقاومتی در برابر حرکت نشود .

ریل فولادی

روش های ساخت ریل فولادی :
تولید و ریخته گری ریل به چهار صورت انجام می گیرد :

روش تصفیه فولاد و دمیدن اکسیژن
روش زیمنس یا کوره های باز
روش کوره الکتریکی
روش توماس
ریل های فولادی دارای انواع مختلفی می باشند :
ریل معدنی
ریل چرثقیلی
ریل راه آهن
ریل معدنی :
وجود ریل معدنی مناسب و افزایش خطوط ریلی در معادن باعث افزایش سرعت و پیشروی کار می شود و در مقابل در صورت عدم به کار گیری ریل ، کار معدن به کندی انجام می گیرد و باعث کاهش تولید و سود دهی معدن میشود . پس شما می توانید با استفاده درست و متناسب از خطوط ریلی در معدن خود سوددهی و بهره برداری چشمگیری در کارتان داشته باشید پس به این نکته توجه داشته باشید که هزینه ای برای ریل کشی معدن انجام می دهید خود نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود

ریل چرثقیلی :
ریل چرثقیلی در تیپ های مختلف MRS CR , QU , A , KP , تولید می شود . ریل تیپ A در پرکاربردترین چرثقیل ها و خطوط ذوب اهن و فولاد استفاده میشود .

ریل فولادی

استاندارد های ریل فولادی :
ریل های فولادی براساس بار محوری و سرعت در نظر گرفته شده برای قطار میتواند متفاوت باشد برای مثال در ایران با بار محوری 25 تن از UIC60 استفاده می شود ولی در کشور های دیگر الویتشان بسته به ناوگان ریلیشان متفاوت است .

با توجه به این نکته استاندارد های تولید شده این مقطع :

تیپ S (استاندارد اروپا)
تیپ R (استاندارد روسیه)
تیپ JIS (استاندارد ژاپن) می باشد .
بازرگانی مهزیار فولاد انواع مختلفی از [b]ریل های فولادی[i][/i][/b] که با کیفیت بالا و مطابق استاندارد های بین المللی توسط شرکت های تولید کننده معتبر ساخته میشود را به مشتریان خود ارائه می دهد .

شماره تماس : 44449101 -021
پاسخ

[-]
کلمات کلیدی
هاست , تخت , در , مقابل , طراحی , متریال , تفاوت , آنها , چیست؟

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  طراحی سایت با دوزبان چگونه است ؟ itzeroone 6 533 ۱۳۹۷/۰۶/۲۴، ۱۲:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: saharsms121
  طراحی سایت پورتال آگهی neshati1373 1 578 ۱۳۹۷/۰۵/۲۷، ۰۱:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: agahi90.ir
  طراحی سایت مزایده آنلاین sitecode 2 473 ۱۳۹۷/۰۲/۲۷، ۰۱:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ehsanmessi
  برای داشتن یک طراحی رابط کاربری موفق در طراحی سایت باید این چیز ها را بدانیم itzeroone 1 424 ۱۳۹۷/۰۲/۰۴، ۱۲:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: tarah-veb
  یک تجربه کاربری خوب در طراحی سایت چگونه است ؟ itzeroone 1 479 ۱۳۹۷/۰۲/۰۴، ۱۲:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: mosafer
  یک تجربه کاربری خوب در طراحی سایت چگونه است ؟ itzeroone 0 311 ۱۳۹۶/۰۹/۱۹، ۱۰:۰۱ ق.ظ
آخرین ارسال: itzeroone
  طراحی سایت خبری با وردپرس tourr 0 283 ۱۳۹۶/۰۸/۲۲، ۰۳:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: tourr
  طراحی سایت ثبت دامین tourr 0 356 ۱۳۹۶/۰۸/۲۲، ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: tourr
  طراحی سایت قالب آماده tourr 0 343 ۱۳۹۶/۰۸/۲۲، ۰۱:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: tourr
  Hop چیست ؟ mehrdadar11 0 293 ۱۳۹۶/۰۸/۲۰، ۰۴:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mehrdadar11

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان