انتخاب فایل

Refresh

کلمات کلیدی
نویسنده: mahboobe - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1068
سرمایه گذاران خارجی
مقدمه:
پس از تصویب قانون بازار اوراق بهادار در سال ۱۳۸۴ و ایجاد بستر سرمایه گذاری در بورس برای اشخاص حقیقی و حقوقی خارجی با مصوبه هیات وزیران موضوع "آيین‌نامة سرمایه‌گذاری خارجی در بورس‌ها و بازارهای خارج از بورس" امکان حضور این افراد در بورس را مهیا نمود.
در همین راستا اشخاص خارجی يا ايراني با دریافت مجوز معامله، مجاز به افتتاح حساب‌های ارزی و ریالی، انتقال ارز به داخل ایران و تبدیل آن به ریال و بالعکس در بانک‌های ایرانی برای انجام عملیات بانکی و سرمایه‌گذاری خود هستند. انتقال اصل سرمایه، عای
نویسنده: malihe - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 3330
مطامطالعه الگوي رفتاري سرمايه گذاران حقيقي و نوسانات بازده سهام
مطالعه الگوي رفتاري سرمايه گذاران حقيقي و نوسانات بازده سهام
عبداله خاني ، سيد علي حسيني ، آسيه خادم خراساني ص 4
چکيده
شناسايي الگوهاي رفتاري سرمايه گذاران حقيقي به عنوان يك عنصر مهم در بورس اوارق بهادار حائز اهميت مي باشد. انتظار، اتخاذ عقلايي ترين تصميم از طرف سرمايه گذاران مي باشد. ولي، در برخي مواقع، رفتار اخلال گر و توده وار آنها مي تواند منجر به افزايش نوسان پذيري قيمت ها و بازده سهام گردد. اين پژوهش به بررسي الگوي رفتاري سرمايه گذاران حقيقي در ارتباط با نوسان بازده سهام پرداخته
نویسنده: ahmad13 - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1582
راهنمای سرمایه گذاران غیرحرفه ای برای سرمایه گذاری در بورس‏
‏راهنمای سرمایه گذاران غیرحرفه ای برای سرمایه گذاری در بورس‏

1. سهام را برای چند روز یا چند هفته نخرید. افق سرمایه گذاری بلندمدت داشته باشید، و اگر سهمِ مطمئنی خریده اید، حداقل افق سرمایه گذاری 6 ماهه داشته باشید. از نوسانات گاه به گاه قیمت سهامِ مطمئنی که خریده اید، نگران نباشید.
2.درصورتی که با مبالغ در اختیار می توانید کاری را شروع کنید که دوست دارید، یعنی خود مستقیماً آن را به یک دارایی سرمایه ای ( به یک کار فیزیکی و عملی ) تبدیل کنید، به جای این که سهام بخرید، بهتر است همان کار را بکنید
نویسنده: ahmad13 - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1664
اشتباهات رایج سرمایه گذاران در بورس
سرمایه گذاری در بازار سهام یکی از بهترین کارهایی است که می توانید با پول اضافه خود انجام دهید (هیچ وقت دارایی خود را نفروشید وبه جای آن سهم بخرید). البته به شرطی که بدانید چه می کنید. اگر ندانید که چه می کنید، ممکن است یکباره همه سرمایه تان را به باد دهید. اگر می خواهید سراغ بازار بورس بروید، سعی کنید اول با قوانین و روش های معاملاتی در بازار سرمایه آشنا شده و سپ معامله کنید. (آموزش تصویری کامل ورود به بازار سرمایه)

آگاهی از خطاهای رایج سرمایه گذاران مهمترین بخش از یک برنامه موفـق سـرمایه گـذ
نویسنده: ahmad13 - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1627
12 پیشنهاد برای افزایش مشارکت سرمایه گذاران خرد در بازار سرمایه
مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی با بیان اینکه روند ورود سرمایه گذاران حقیقی به بازار سرمایه ایران از طریق صندوق های سرمایه گذاری رو به افزایش است، گفت : ورود سرمایه گذاران خرد به صندوق های سرمایه گذاری در سال گذشته 53 درصد افزایش و ارزش کل صندوق ها در سال 93 نسبت به مدت مشابه سال قبل 76 درصد رشد داشته است.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، 12 پیشنهاد را برای افزایش مشارکت سرمایه گذاران خرد در بازار سرمایه اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (