لـیـمـبـایـن
کارخانه های اصلی در در مورد آهن مستقر در جنوب - نسخه‌ی قابل چاپ

+- لـیـمـبـایـن (http://limbine.com)
+-- انجمن: گفتگوی آزاد (http://limbine.com/forum-96.html)
+--- انجمن: عمومی (http://limbine.com/forum-97.html)
+--- موضوع: کارخانه های اصلی در در مورد آهن مستقر در جنوب (/thread-5301.html)کارخانه های اصلی در در مورد آهن مستقر در جنوب - amin.ashena72 - ۱۳۹۶/۰۷/۰۵

کارخانه های اصلی در در مورد آهن مستقر در جنوب
مجتمع فولاد جنوب در اردیبهشت سال 1383 با سرمایه گذاری 51% طرف ایرانی و 49% طرف خارجی (مسلمان هندوستان) به ثبت رسید و در فروردین ماه سال 1384 عملیات اجرایی ساخت کارخانه ذوب آهن با ظرفیت تولید 300 هزار تن شمش در سال را در زمینی به مساحت 4 هکتارو در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس با حجم 340 میلیارد ریال آغاز نمود.
پرسنل پرتوان مجتمع فولاد جنوب طی 2 سال و 10 ماه تلاش بی وقفه در تاریخ 22 دی ماه 1386 کار نصب دستگاه ها را به پایان رسانده و در تاریخ نهم مرداد ماه 1387 پس از فراهم شدن 18 مگاوات برق و150 متر مکعب آب مصرفی روزانه مورد نیاز، کارخانه بصورت آزمایشی به بهره برداری رسیده و نهایتاً مجتمع فولاد جنوب در تاریخ بیست و هشتم مرداد همان سال به دست توانمند وزیر محترم صنایع و معادن جناب آقای مهندس محرابیان وجمعی از مدیران، نمایندگان و سفرای ایران و هند به عنوان بزرگترین تولید کننده شمش فولادی در بخش خصوصی به بهره برداری رسید که به عنوان اولین سرمایه گذار خارجی در صنعت فولاد ایران و اولین فولاد استان هرمزگان محسوب می شود. لیست کارخانه های ذوب آهن
و اینک این شرکت مفتخر است که با بهره گیری از تسهیلات مالی خارجی برای خرید ماشین آلات و جلوگیری از خروج ارز با تکنولوژی جدید کوره های القایی برای اولین بار در ایران کارخانه ای ایجاد کرده که در سال 300 هزار تن شمش فولادی را برای مصرف در چرخه صنعت این آب خاک عرضه می دارد.
محصول: شمش فولادی 12 متری با ابعاد 100*100 تا 240*240 با درجه کیفیت 5sp و 3sp
ظرفیت مجتمع فولاد روهینا جنوب تولیدکننده میلگرد فولادی در گام نخست حدود 500 هزار تن میلگرد در سال است که این ظرفیت در سه گام تا 1/5 میلیون تن افزایش خواهد یافت ضمن اینکه ظرفیت تولید این کارخانه در یک برنامه 2 ساله تا حدود سه میلیون تن نیز خواهد رسید.
میزان سرمایه‌گذاری انجام شده در این طرح بزرگ صنعتی یک هزار و 500 میلیارد ریال است که در گام نخست 214 نفر در این کارخانه مشغول به کار شده و با راه‌اندازی کامل فازهای بعدی آن ظرفیت اشتغال در این واحد بزرگ تولید فولاد تا حدود 2 هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم خواهد رسید.
کارخانه فولاد روهینا جنوب در زمینی به مساحت 36 هکتار احداث شده است که با افتتاح این طرح، ظرفیت تولید محصولات نورد شده فولادی در کشور به 39/5 میلیون تن می‌رسد.
کارخانه فولاد دزفول در خاورمیانه بی‌نظیر و تنها سه کارخانه مشابه آن در جهان ساخته شده و ماشین‌آلات به‌کار رفته در ساخت آن از به‌روز‌ترین کارخانه‌های جهان است.
اسحاق جهانگیری در سفر به دزفول کارخانه تولید روغن خوراکی را به بهره‌برداری رساند.
این کارخانه که با سرمایه‌گذاری 400 میلیارد ریال راه‌اندازی شده است روزانه تا 300 تن ظرفیت تولید روغن خوراکی را دارد.
با راه‌اندازی این کارخانه در گام نخست 60 نفر مشغول به کار شدند که با افزایش تولید، امکان اشتغال تا 400 نفر نیز وجود دارد. میزان اشتغال غیرمستقیم ایجاد شده حاصل از راه‌اندازی این کارخانه 2 هزار نفر است.
همچنین معاون اول رئیس‌جمهوری در این سفر کارخانه تولید کمپوست به ظرفیت 50 هزار تن در سال را در دزفول افتتاح کرد.
این کارخانه در راستای تولید بستر بذرکاری شده و رشد یافته قارچ خوراکی (کمپوست فاز 3) و به منظور مصرف پسماند محصولات کشاورزی شامل کلش گندم، باگاس نیشکر و کود مرغ به عنوان آلاینده‌های محیط زیست و تبدیل به کود آلی و غنی شده با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و تسهیلات بانکی در دزفول راه‌اندازی شده است.
میزان سرمایه‌گذاری انجام شده برای اجرای این طرح 645 میلیارد ریال است که 308 میلیارد ریال از این اعتبار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی پرداخت شده است.
ظرفیت اشتغال ایجاد شده با راه‌اندازی این طرح 100 نفر به صورت مستقیم و 300 نفر به صورت غیرمستقیم است.
در مراسم افتتاح این کارخانه، محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی حضور داشتند.

در همین راستا با تعطیل شدن برخی فولادسازی‌ها و به تبع آن افزایش سود سایر فولادسازان چینی (در اثر افزایش قیمت‌ها)، تمایل آن‌ها به تولید هرچه بیشتر، سبب تقاضای فزاینده برای عیارهای بالاتر سنگ آهن شده است.
توانایی سیاست‌گذاران پکن در اثرگذاری روی قیمت‌ محصولات جهانی، دوباره با تحرکات بازار سنگ آهن به رخ بازار کشیده شد. اگر از طرفداران پر و پا قرص سنگ آهن باشید و در هفته‌های گذشته، بازار این ماده خام را رصد کرده باشید، حتما متوجه سوق بیشتر بازار چین به عیار بالاتر این محصول شده‌اید. در طول تابستان، تفاوت قیمت بین سنگ آهن پرعیار و کم‌عیار شدت پیدا کرد. عامل کمک‌کننده این اختلاف، سیاست‌های دولت چین مبنی بر کاهش آلودگی هوا و در راستای آن، کاهش ظرفیت کارخانه‌های فولادسازی قدیمی بود. همین تغییر سیاست بسیاری از تاجران را غافلگیر و برخی دیگر را متضرر کرد؛ چرا که ذخایر انبار خود را باید با سختی و ضرر به فروش می‌رساندند. با افزایش تقاضای فولادسازان برای ماده اولیه با عیار بالاتر، قیمت هر تن سنگ آهن پرعیار(65 درصد) ، تا 100 دلار هم رسید. برای درک بهتر تفاوت قیمت عیارهای مختلف سنگ آهن، نمودار 1 رسم شده است.

همان‌طور که در شکل بالا مشاهده می‌شود، قیمت سنگ آهن با عیار 62 درصد، در حال حاضر 68 دلار بر تن است در حالی که عیار پایین‌تر 58 درصدی، 51 دلار بر تن معامله می‌شود. در عین حال که این اتفاق یک خبر خوب برای صاحبان عیار بالاتر سنگ آهن، یعنی شرکت‌هایی نظیر بی.اچ.پی (BHP)، ریوتینتو (Rio Tinto) و واله (Vale) محسوب می‌شود، یک مشکل بزرگ برای تولیدکنندگان گستره عیارهای پایین مانند فورتسکیو متالز گروپ (Fortescue Metals Group) خواهد بود. این موضوع در اختلاف سهام این شرکت‌ها به خوبی قابل ملاحظه است؛ امسال سهام شرکت‌های بی‌.اچ.پی و ریوتینتو به ترتیب یک و 11 درصد افزایش داشت در حالی که سهام شرکت فورتسکیو 10.5 درصد افت را تجربه کرد. گروه تلگرام آهن فروشان
عوامل بسیاری در این اختلاف قیمت عیارها دخیل هستند، اما به نظر الکس گریفیث (Alex Griffiths)، تحلیل‌گر مؤسسه وود مکنزی (Wood Mackenzie)، مهم‌ترین محرک آن، فشردگی بازار فولاد چین و تمرکز بر بیشینه کردن بهره‌وری در عین افزایش حاشیه سود است. حدود یک سال پیش، چین در راستای کاهش ظرفیت اضافی تولید فولاد و کاهش آلودگی، تعطیل کردن فولادسازی‌های قدیمی را آغازکرد. تمرکز این طرح بر کوره‌های القایی بود که با ظرفیت حدود 30 تا 50 میلیون تن، حدود 4 تا 7 درصد تولید سالانه فولاد چین را به‌خود اختصاص داده بودند. تعطیل کردن این کوره‌ها که اغلب به تولیدکننده‌های کوچک و غیرقانونی که در آمار رسمی تولید حساب نمی‌شدند، تعلق داشتند، چندین اثر مهم داشت که مهم‌ترین آنها کمک به فشرده شدن رقابت در بازار فولاد چین بود.
حاشیه سود بالاتر برای تولیدکنندگان باقی‌مانده که توانسته بودند از این افزایش قیمت به خوبی بهره‌برداری کنند، باعث شد که سخت‌تر از همیشه کار کنند. زیرا هنگامی که حاشیه سود خیلی خوب باشد، سودآوری تولید یک تن فولاد بیشتر نیز بزرگتر است. به همین جهت فولادسازان سعی دارند با خرید سنگ آهن با عیار بالاتر، تا جایی که می‌توانند میزان تولید خود را بالا ببرند.


RE: کارخانه های اصلی در در مورد آهن مستقر در جنوب - arzofars - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲

احساسات خود را با سفر به سوان ولی و منطقه دارلینگ در استرالیا آزاد کنید. باغ های انگور قدیمی ترین منطقه غربی نوشیدنی در استرالیا از شما دعوت می کند تا از میوه های آن ها بخورید، در جشن های محلی سهیم شده، میراث محلی را کشف کرده و در بوته زارهای طبیعی کوه دارلینگ استراحت کنید.

سوان ولی و منطقه دارلینگ در فاصله ۲۰ دقیقه ای از شرق پرت واقع شده، اما بسیار با زندگی شهری فاصله دارند. شما می توانید با استفاده از جاده و یا می توانید با استفاده از رودخانه سوان از اسکله پرت به آن جا بروید. حتی می توانید با استفاده از کالسکه و یا با ماشینی کلاسیک نیز به آن جا بروید.

بسیاری از باغ های انگور هنوز هم متعلق به فرزندان مهاجران اولیه اروپایی می باشند، بنابراین ممکن است داستان خود را با شما به اشتراک بگذارند. در کنار این نوشیدنی سازهای جذاب خانوادگی برخی بازکنان بزرگ بین المللی را نیز خواهید یافت. و همچنین هنرمندان با استعداد و کارخانه های لبنی برنده جوایز را هم در آن مشاهده خواهید کرد.

ناهار را در یکی از ۷۰ رستوران و کافه آنجا صرف کرده و یا وسایل پیک نیک را برداشته و از مناظر زیبای طبیعت آن لذت ببرید. اما حتما باید از غذاهای محلی لذیذ، مانند ، زیتون و پنیر که پیش از شکلات، شیرینی بادامی و بستنی سرو می شوند نیز لذت ببرید.

علاوه بر غذا و نوشیدنی، بسیاری از احساسات دیگر شما نیز ممکن است برانگیخته شود، از اسب سواری دوچرخه سواری، پیاده روی، و گلف گرفته تا حیات وحش، هنر، تاریخ و فرهنگ بومی.

در مرکز سوان ولی، گیلفورد دارای جذابیت های استعماری فراوان می باشد. میراث فرهنگی و غذاخوری های تاریخی را دنبال کرده، عتیقه فروشی ها را مشاهده کرده، از بوتیک ها و گالری های هنر و یا از اجرای زنده در باغ آبجو لذت ببرید.

برای تفریحات خانوادگی، به پارک حیات وحش کاورشام سر بزنید – مکانی که خانه یکی از بزرگترین مجموعه های حیات وحش بومی در غرب استرالیا می باشد، جایی که می توانید از نزدیک کوالاها، ومبت ها، کانگوروها، و مجموعه کاملی از حیوانات مزارع را مشاهده نمایید. منبع

در حومه شهر شلوغ منطقه دارلینگ، می توانید برخی از زیست گاه های طبیعی را مشاهده کرده، در میان درختان بلند قدم بزنید، و آبشار های پر سر و صدا و گل های وحشی بهاره را ببینید.