لـیـمـبـایـن

نسخه‌ی کامل: چرا کسب و کارهای نوپا در ایران شکست میخورند؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام. مدتي هست كه در ايران موجي در ارتباط با كسب و كارهاي اينترنتي راه اندازي شده كه طرفداران زيادي هم پیدا کرده. حالا بگذریم که این وسط عده ای هم هستن که بدون اینکه از کسب و کار اینترنتی چیزی بدونن و اطلاعات خاصی داشته باشند خودشون رو به عنوان مشاور کسب و کار اینترنتی معرفی میکنن.
یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث شکست کسب و کارهای اینترنتی در ایران میشه اینه که افرادی که وارد این حوزه میشن خیلی خوب شناخت ندارن. منظورم از شناخت اینه که جنس کسب و کار اینترنتی و راه های رشد اون رو نمیشناسن.
متاسفانه افرادی که در زمینه کسب و کارهای اینترنتی تخصصی ندارند در شبکه های اجتماعی و وب سایت های خودشون اومدن به مردم بهشت و زندگی ها اشرافی رو میفروشند و به مردم وعده میدن که اگر شما هم وارد کسب و کار اینترنتی بشید میتونید به چنین چیزهایی دست پیدا کنید.
اما هیچ یک از این افراد به شما نمیگن که کسب و کار اینترنتی چه مراحلی داره چه بدی هایی داره و اصلا چطور باید مسیر پیشرفتش رو طی کنید.
ببینید کسب و کار اینترنتی به اولین چیزی که نیاز داره صبر هستش. شما تا صبر کافی نداشته باشید هرگز در کسب و کار اینترنتی پیشرفت نمیکنید. گاهی برای دیده شدن باید تا 8 ماه و یا حتی یک سال هم صبر کنید تا مثلا کسب و کار اینترنتی شما به خوبی در گوگل دیده بشه.
بیشتر کسب و کارهای اینترنتی که در ایران شکست میخورند دلیلش اینه که یا ایده خوبی پشتش نیست و یا اینکه به خوبی و در بستر مناسبی اجرا نمیشه.
اما منظورم از اینکه میگم به خوبی اجرا نمیشه چیه؟ ببینید معمولا کسب و کارهای اینترنتی شکست خورده کسب و کارهایی بودن که روی یک ایده خاص و یا در یک زمینه خاص تمرکز نداشتن و خواستن روی تمام زمینه کار کنن مثلا وب سایتی رو میبینم که هم در زمینه بازاریابی اینترنتی فعالیت میکنه هم در زمینه شبکه های اجتماعی فعالیت میکنه و ... خب این خوب نیست شما تنها باید روی یک زمینه کار کنید تا بتونید به خوبی پیشرفت کنید.
اما منظورم از بستر مناسب چیه؟ ببینید منظورم از بستر مناسب اینه که مثلا خیلی از افراد اومدن و کسب و کار خودشون رو در بستر تلگرام و یا برنامه مشابه تلگرام پیاده کردن و خب دیدید که تلگرام بسته شد و کسب و کارهای تلگرامی هم شکست خوردن چون بستر مناسب نبود. به جای اینکه بیان و روی یک وب سایت کسب و کار خودشون رو پیاده کنن اومدن و روی یک پیام رسان اینکارو انجام دادن که خب با شکست هم مواجه شدن. بنابراین توصیه میکنم اگر شما هم ایده ای دارید و به کسب و کارهای اینترنتی علاقه دارید از نکات گفته شده استفاده کنید. موفق باشید.